Karlov suikasti davasında iki sanığa tahliye

26 Mart 2019, 18:00

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 28 sanıklı davada tutuklu sanıklar Ufuk Gül ve Hasan Tunç'un adli kontrol şartıyla tahliyeleri kararlaştırıldı.

Bakan Soylu: Seçilirlerse göreve başlayabilirler mi bana sorun

26 Mart 2019, 17:24

İçişleri Bakanı Soylu, CHP’li belediye meclisi adaylarının terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu iddiasını bir kez daha gündeme getirdi. Soylu, "Ben İçişleri Bakanıyım, bu PKK'lılar seçilirse göreve başlayabilirler mi başlayamazlar mı bana sorun" dedi.

Çavuşoğlu'ndan Arap ülkelerine Golan tepkisi

26 Mart 2019, 16:52

Trump'ın İsrail işgalini meşrulaştıran Golan Tepeleri kararının ardından konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "O belge karşısında, bölgedeki Arap ülkelerinden bir ses çıktı mı? İlk tepkiyi kim gösterdi, Türkiye gösterdi. Avrupa Birliği bile tepki gösteriyor da bazı Arap ülkeleri, Amerika ve İsrail'in korkusundan sesini çıkaramıyor" dedi.

Avrupa Konseyi heyeti 31 Mart yerel seçimlerini izleyecek

26 Mart 2019, 16:22

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinden 22 kişilik heyet, seçimleri izlemek üzere yarın Türkiye'ye geliyor.

Binali Yıldırım: HDP ile ittifakın atışmalarını izliyoruz

26 Mart 2019, 15:53

Ümraniye'de seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım "Bugünlerde PKK terör örgütünün yandan çarklı destekçisi HDP ile diğer ittifakın atışmalarını hep beraber izliyoruz. HDP sözcüsü çıktı ve 'Ortak olarak siz bizi görmezlikten geliyorsunuz. Bak sonucu ağır olur' diye bir ültimatom verdi" dedi.

Erdoğan:Türkiye bir daha teröristlerin cirit attığı ülke olmayacak

26 Mart 2019, 15:43

Partisinin Van mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede net mesajlar verdi. Erdoğan, "Van'dan ilan ediyorum. Bir daha hiçbir güç Türkiye'yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecek" dedi. Erdoğan ayrıca küçükbaş hayvan teşviğinin de 25 liradan 100 liraya çıkarılacağını söyledi.

Adalet Bakanlığı yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı

26 Mart 2019, 14:44

Adalet Bakanlığı'nda Çalıştırılacak Sözleşmeli Bilişim Personeli Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'PKK'lı aday iddialarına' yanıt

26 Mart 2019, 13:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye meclis üyesi adaylarının tamamının parti üyesi olduğunu, seçim için savcılıktan sicil kaydı aldıklarını ve YSK tarafından da onaylandıklarını söyledi.

Bakan Soylu: Dün Türkiye'ye patlayıcı sokmaya çalışanları engelledik

26 Mart 2019, 12:40

İçişleri Bakanı Soylu, "Dün memleketimize yine bir yerden patlayıcı sokmaya çalıştılar. Operasyonumuz devam ediyor. Engelledik, sokmadık Türkiye'ye" dedi.

Türkiye'den Burundi ve Fas ile anlaşma

26 Mart 2019, 12:30

Türkiye'nin Burundi ile vardığı mutabakat zaptı, Fas ile yaptığı anlaşma ve İran ile Yüksek Hudut Komisyonu dönem toplantısı tutanağı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Dışişleri'nden ABD’ye Golan Tepeleri tepkisi

26 Mart 2019, 09:55

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “ABD Yönetimi’nin İsrail tarafından 1967 yılından bu yana işgal altında tutulan Golan Tepeleri üzerindeki İsrail egemenliğini tanıma kararını esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz” denildi

CHP 'PKK ile iş birliği' iddialarını yargıya taşıyor

25 Mart 2019, 18:08

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, PKK ile bağlantılı kişilerin belediye meclis üyeliğine aday gösterildiği iddialarına ilişkin "Bu iddialarla ilgili arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklardır, tazminat davaları açacaklardır. Partimiz de bununla ilgili suç duyurusunda bulunacak ve tazminat davası açacaktır" diye konuştu.

BTP lideri Haydar Baş: Rusya'yı ayağa kaldıran benim

25 Mart 2019, 17:37

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, İstanbul'da düzenlenen mitingde, "Rusya, bana ait Milli Ekonomi Modeli (MEM) tezi ile ayağa kalktı. MEM şu an dünyada yaklaşık 4 milyar insanın yaşadığı ülkelerde uygulanıyor" dedi

HABER KUŞAĞI

ÇOK OKUNAN