AB'den Türkiye açıklaması

AB'den dikkat çeken Türkiye açıklaması geldi. Müzakerelerin askıya alınmasının ardından AB "Aday ülke ve önemli bir ortak olan Türkiye ile ilişkilerimizin önemini teyit ediyoruz" açıklamasında bulundu. AB Yüksek Temsilcisi Mogherini "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bu husus tartışmaya açık değildir" dedi

İstanbul, Tülin İçme, İnteraz - 15 Mart 2019, 15:37

İnterAz’ın hurriyet’ten aktardığı habere göre, Avrupa Birliği "Aday ülke ve önemli bir ortak olan Türkiye ile ilişkilerimizin önemini teyit ediyoruz" açıklamasında bulundu.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Avrupa Komisyonunun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenledi.

 

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Türkiye-AB işbirliği sadece mülteciler için değil Suriye'de siyasi çözüm için de önemli" dedi. 

 

AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bu husus tartışmaya açık değildir" açıklamasında da bulundu.