AK Parti'den yeni açıklama: AK Parti lehine 11 bin 109 oy düzeltildi

AK Parti, ilk kez İstanbul rakamlarını paylaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz "1 Nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109'dur. 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adetinin AK Parti lehine olduğu anlaşıldı" açıklamasında bulundu

İstanbul, Tülin İçme, İnteraz - 04 Nisan 2019, 16:29

İnterAz’ın yenişafak’tan aktardığı habere göre AK Parti, ilk kez İstanbul rakamlarını paylaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz "1 Nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109'dur. 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adetinin AK Parti lehine olduğu anlaşıldı" açıklamasında bulundu.

 

Yavuz'un açıklamaları kısaca şöyle:

 

"Öncelikle maddi hataların düzeltilmesi için çalışmamızı yönlendirdik. İtirazlarımız sonuçlarında bir kısım ilçelerde geçersiz oyların sayımına bazı ilçelerde tamamının sayımına bazı ilçelerde de reddine karar verildi. Süreci devam ettiriyoruz.

 

AK Parti lehine 11 bin 109 düzeltildi

 

1 Nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109. 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adetinin AK Parti lehine olduğu anlaşıldı. Geçersiz oylardan 121 sandıkta 64 oy, AK Parti hanesine kaydedildi. Tüm sandıklar sayılsa bile Ekrem İmamoğlu kazanacak diyorlar. Bu kadar oy düzeltildi daha düzelteceklerimiz var. Özgür Özel Bey endişeye kapılabilir. 

 

Çok miktarda oyun girilmediğini ve yanlış girildiğini gördük. Bunlarla ilgili henüz adım atmadık. Elimzde çok miktarda düzeltilecek sandık var. Geçersiz oyların sayıldığı ilçeler var. Onlara ilişkin çok azı sayıldı. Rakamların çok değiştiğini görmemiz mümkün. Sonuçlar çok net ortaya çıksın. Milli irade sonuca net bir şekilde yansısın. Yasal yolları kullanıyoruz. Hataları düzelttiriyoru, suistimalleri ortadan kaldırıyoruz, yasal yolları kullanarak. Biz sistemimize ve demokrasimize güveniyoruz. Bu düzeltmeler bu sistem sayesinde oluyor. 

 

Bu verileri girenlerin ve süreçte rol alanların hata ve usulsüzlüklerini ortaya çıkarıyoruz. Perşembenin gelişi çarşambadan beli olur. Daha farklı rakamlarla karşınıza çıkacağız.