Kılıçdaroğlu'na saldıran 6 kişinin kimliği belirlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğradı. Saldırganlardan 6'sının kimliği belirlendi.

İstanbul, Tülin İçme, İnteraz - 22 Nisan 2019, 09:45

İnterAz’ın NTV'den aktardığı habere göre CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı şehit cenazesinde bir grubun fiili saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu'nun durumunun iyi olduğu belirtildi. Güvenlik tedbiri kapsamında çevredeki bir evde tutulan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bir süre sonra zırhlı araçla evden çıkarıldı. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'ne geldi. Saldırganların 6'sının kimliği belirlendi.

 

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından saldırıya uğradı. Güvenlik tedbiri kapsamında çevredeki bir evde tutulan Kılıçdaroğlu, bir süre sonra zırhlı araçla evden çıkarıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı şehit cenazesinde bir grubun fiili saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu'nun durumunun iyi olduğu belirtildi. Güvenlik tedbiri kapsamında çevredeki bir evde tutulan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bir süre sonra zırhlı araçla evden çıkarıldı. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'ne geldi. Saldırganların 6'sının kimliği belirlendi.

 

Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından saldırıya uğradı. Güvenlik tedbiri kapsamında çevredeki bir evde tutulan Kılıçdaroğlu, bir süre sonra zırhlı araçla evden çıkarıldı.

 

CHP'li Gök: Arbedede hepimiz bir yere savrulduk

 

CHP'li Levent Gök, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya ilişkin, "Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğukkanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır" dedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

 

Ankara Valiliği: Yasal işlem başlatıldı

 

Ankara Valiliği, Kılıçdaroğlu'na saldırı olayıyla ilgili yasal işlem başlatıldığını duyurdu. Valilik açıklamasında, "Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi. Vali Şahin: Herhangi bir güvenlik sorunu yok Ankara Valisi Vasip Şahin, NTV canlı yayınında "Gerekli güvenlik tedbirleri alındı.

 

Herhangi bir güvenlik sorunu yok. Bu konuyla ilgili sorumlular hakkında gerekli işlemler başlatıldı. Kılıçdaroğlu ile arkadaşlarımız temas halinde" diye konuştu. CHP'den olağanüstü toplantı çağrısı CHP'de olağanüstü toplantı çağrısı yapılarak CHP'li yönetici ve vekiller Ankara'ya çağrıldı. Önce MYK ardından olağanüstü grup toplantısı yapılacak.