Binali Yıldırım, Bahçeli'nin eleştirilerini değerlendirdi

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım, esnafla bir araya geldi, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım'a Diyarbakır'da kullandığı ''Kürdistan'' ifadesiyle ilgili MHP lideri Bahçeli'nin sosyal medyada yaptığı açıklamalar soruldu

İstanbul, Tülin İçme, İnteraz - 11 Haziran 2019, 12:37

İnterAz’ın DHA’dan aktardığı habere göre, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında İSTOÇ esnafıyla buluşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün attığı tweet'leri hatırlatması üzerine, "Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. 23'üne kadar da Cumhur İttifakı adayı için benim için bütün teşkilatıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.

 

Yıldırım, Diyarbakır ziyaretinde kullandığı "Kürdistan" ifadesi ile soru üzerine, "Bu konuyla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bu bölgelerde, Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için büyük bir mücadele başlattı. Olay bu" değerlendirmelerinde bulundu.