Küresel enerjide tarihin en büyük krizinin perde arkası.. Türkiye nasıl etkilenir?

13 Ekim 2021, 11:51

Dünyada enerji fiyatları tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Artan talebi karşılayacak arz olmamasıyla beraber doğal gaz, kömür ve elektrikte fiyatlar zirveyi gördü. Avrupa’nın yanı sıra Çin, Hindistan, Brezilya gibi ülkeleri de saran enerji krizi nedeniyle sektörler durma noktasına geldi. Peki, dünya devlerini sarsan bu krizin ardında yatan sebepler neler? Kış şartları da yaklaşırken, bu kriz Türkiye’de nasıl hissedilecek?

"İran'ın akaryakıt gemisi ABD'nin ablukasını kırdı"

17 Eylül 2021, 11:26

Yakın tarihteki en ağır ekonomik krizlerden birini yaşayan Lübnan'a Hizbullah aracılığıyla dört konvoyluk İran petrolünün ulaşması geniş yankı buldu. Akaryakıt krizinden dolayı başta elektrik, gıda ve sağlık gibi hayati ihtiyaçları karşılanmayan Lübnan halkı, İran’dan gelen tankerleri coşkuyla karşıladı

Medeniyet maskeli Fransa’nın sömürü ve katliam üzerine inşa ettiği kanlı tarihi

28 Ekim 2020, 12:29

Fransa'nın “İnsanlığın inançlarını hedef alarak İslam dünyasına karşı sergilediği düşmanlık, özgürlük ve medeniyet değil, barbarlıktır”

Suudi Arabistan’da Veliaht Prensin taht oyunları kızışıyor

24 Temmuz 2020, 11:04

Suudi Arabistan’da uzun yıllardır süregelen taht kavgası, son yaşanan gelişmelerin ardından her geçen gün daha da kızışıyor. 2012de saray darbesiyle Veliaht Prens olan Muhammed bin Selman’ın, kendisine rakip olabilecek prensleri, yolsuzluk kılıfı altında saf dışı bırakma operasyonu hız kesmeden devam ederken, bu yolda sosyal medyanın gücünü de etkili bir şekilde kullanıyor. Suudi sarayında bin Selman’ın taht kılıçları, son olarak Suud ailesi içinde en güçlü rakibi olan Muhammed bin Nayef’e karşı çekilmiş durumda.

Muhteşem fiyasko! Amerikan Rüyası

16 Temmuz 2020, 18:01

Dünyaya uygulanan sayısız savaş, katliam ve cinayetler Amerikan emperyalizminin bekası içindi. Amerikan ekonomisi, 2008’de yaşanan büyük finansal çöküşten sonra bugün derin bir Depresyona girmiştir. Avrupa, Asya ve Ortadoğu’da uygulanan bütünüyle keyfi ve baskıcı politikalar ABD’nin çöküşe doğru giden yolu hızlandırdı. Amerikan rüyası bu politikalar sonucunda fiyaskoya dönüştü.

Amerika'ya dünyayı cezalandırma hakkını kim verdi?

13 Temmuz 2020, 14:56

BM Genel Kurulu. İnsanların insanca yaşama haklarını savunan bir örgüt olmaktan ziyade; güçsüzlerin karşısında güçlülerin çıkarlarını savunan ve dayattığı güce adalet diyen yönetim anlayışıyla dünya ülkelerinin ortak karar mekanizması

Boşnakların kapanmayan yarası Srebrenitsa Soykırımı

11 Temmuz 2020, 09:09

Üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen Boşnakların kapanmayan yarası Srebrenitsa Soykırımı

Ortadoğu’nun kanser hücresi Siyonizm’in Filistin serüveni ve Osmanlı

08 Temmuz 2020, 12:21

Siyonizm lobisinin harekete geçtiği günlerdi ve Siyonistler İsrail devletini kurmak Osmanlı Sultanından "toprak satın almak" istiyorlardı. Abdülhamid'in yanıtı ise oldukça netti… "Dünya dolusu altın verseniz bu teklifinizi kat'iyen kabul etmem! Devlet-i Aliye’nin satılık tek bir karış toprağı yoktur”

Kaosun pençesinden düşmeyen ülke: Libya

20 Haziran 2020, 15:03

Son günlerde iç savaş, kaos ve siyasi gerilimle gündemden hiç düşmeyen Libya’da belirsizlik devam ediyor. Ülke'nin 42 yıllık lideri Kaddafi'nin devrilmesinden bu yana istikrar kavuşamayan Libya'da oluşan siyasi yapılanma, ülkedeki siyasi aktörler ve son gelişmelerin ışığında dengeler değişiyor.

Ortadoğu’daki kanser hücresi Siyonizm’in işgal ve tecavüzlerine ‘Körfez Prenslikleri’ neden sessiz kalıyor?

18 Haziran 2020, 14:03

29 Ağustos 1897 tarihinde Basel'de toplanan dünya 1. Siyonist kongresinde kâğıt üzende Filistin topraklarında kurulan sanal devlet İsrail’in kuruluşuna kadar geçen süreçte yapılan işgal ve zulme ‘Körfez Prenslikleri’ neden sessiz kalıyor?

ABD tarafından yürürlüğe sokulacak olan “Sezar Yasası” Rusya’yı Suriye’den uzaklaştırır mı?

12 Haziran 2020, 20:09

Siyonist terör ordularının Siyo-emperyalizm adına giriştiği Suriye’yi yıkım ve büyük İsrail’i inşa savaşının başladığı 15 Mart 2011 tarihinde ana hedef Suriye devletinin başı Beşar El-Esad’dı ve özgürlük istemli gösterilerin tümü Beşar Esad düşmesi için yürütülüyordu. Onların planına göre devletin başı kendiliğinden çekilir ya da Libya'da olduğu gibi düşerse, devletin kurumları çöker ve alternatif olarak hazırlanan ajan yöneticilere yer açılırdı

Direniş meşalesi ‘Dünya Kudüs Günü’nün anlamı ve önemi

13 Mayıs 2020, 12:20

"Kudüs günü global bir gündür ve sadece Kudüs ile sınırlı değildir. Mazlumların, zalimlere karşı direniş ve başkaldırı günüdür. Aynı zamanda Amerika ve diğerlerinin zulüm baskıları altında bulunan milletlerin bu zulme karşılık verme günüdür. Mazlumların, zalimler karşısında donanmaları ve onların burunlarını yere sürmeleri gereken gündür"

31 Mart 1918: Azerbaycanlılara yapılan gerçek soykırım

31 Mart 2020, 11:11

31 Mart 1918 tarihi Azerbaycanlılara karşı yapılan toplu soykırımın kanlı günü olarak tarihe geçti

HABER KUŞAĞI

ÇOK OKUNAN