Ömür boyu dişçiye gitmemek için dişini bu yağla fırçala

İsmayıl Rahimli

redaktor

12 Haziran 2019, 12:06

Alternatif tıp ve aromaterapi dahilinde bitki özlerinin yoğunlukla kullanıldığını ve oldukça yararlı etkileri olduğunu biliyoruz. Peki bu bitki özleri diş sağlığımız için ne kadar önemli?

 

İnterAz'ın BilgiDoktoru'ndan aktardığı habere göre, leke, plak ve bakteri oluşumunu engelleyebilmek ve hatta diş etlerinizin ve dişlerinizin daha sağlıklı hale getirmek mümkün. Nasıl mı? Belki de evlerinizde bulunan çay ağacı yağı ve karanfil yağı ile.

 

Çay Ağacı Yağı

 

Bakteri, virüs ve mantardan kaynaklanan hastalıkları önleyen doğal özütler çay ağacı yağı içeriğinde bulunur. Bu nedenle, karşılaştığınız ağız temizliği, ağız kokusu veya ağız içi sorunlarınızın çözümü için rahatça kullanabilirsiniz.

 

Karanfil Yağı

 

Diş doktorlarının ağzımızı uyuşturabilmek için kullandığı ilaç bileşenlerinin aynılarını doğal olarak yapısında bulunduran karanfil yağı içeriğindeki antioksidanların da etkisiyle ağız sağlığımız için eşsiz bir fırsat sunuyor.

 

Peki bu yağların ikisini karışım haline getirip kullanırsak?

 

Yukarıda bahsettiğimiz bu iki yağı karışım haline getirip her gün düzenli kullanmaya başlarsanız oldukça kısa bir süre içinde ağız sağlığınızın iyiye gittiğini görecek ve de hissedeceksiniz. Yapmanız gereken tek şey bu yağlardan birer damla alarak, hindistancevizi yağı ile birleştirmek ve bu karışımla dişlerinizi fırçalamak.