Fenerbahçe'den 'Her şey çok güzel olacak' açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yaptığı yazılı açıklamada statta açılan 'Her şey çok güzel olacak' yazılı pankartla ilgili, "Söz konusu pankart üzerinden siyasi bir mesaj çıkarılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü güncel siyasetin içine çekme çabalarını üzülerek takip etmekteyiz" ifadeleri kullanıldı

İstanbul, Tülin İçme, İnteraz - 13 Mayıs 2019, 16:46

İnterAz’ın Sputnik’ten aktardığı habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmasında spor kulüplerine yönelik, "Ya bu statları biz yaptık, biz. Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'ın konuşmasının ardından Fenerbahçe'den yapılan açıklamada "Kulübümüzün siyasete bulaştırılmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz" denildi. 

 

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

 

"Geçtiğimiz hafta sonu Akhisarspor’u ağırladığımız maçta stadımızda asılı bulunan bir pankart ile ilgili medya organlarında çıkan asılsız haberler dolayısıyla açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

Pankart 21 hafta asılı kaldı

 

Haberlere konu olan ve güncel siyasi gündemle ilişkilendirilen söz konusu pankart, taraftarlarımız tarafından bu sezon 1 Eylül 2018 tarihinde stadımızda oynanan Fenerbahçe – Kayserispor müsabakasında asılmıştır. Taraftarlarımızın takımımıza duydukları inancı ifade eden pankart, o tarihten bugüne dek sezon boyunca stadımızda oynadığımız 21 maçın tamamında asılı kalmıştır.

 

Kulübümüzü siyasete bulaştırmayın

 

Söz konusu pankart üzerinden siyasi bir mesaj çıkarılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü güncel siyasetin içine çekme çabalarını üzülerek takip etmekteyiz. Kulübümüzün siyasete bulaştırılmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz.

 

Bu vesileyle bir kere daha hatırlatmak isteriz ki; Fenerbahçe, sarı-lacivert renklere gönül vermiş her tür siyasi görüş ve düşünceye sahip milyonlarca taraftarın ortak sevdasıdır, siyaset üstü bir konumdadır."