Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye Kaşıkçı suçlaması

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan alınıp Dışişleri'nden Sorumlu Devlet Bakanlığına atanan Adil el Cubeyr, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'ye yönelik suçlamalarda bulundu

İstanbul, Cavid Babayev, İnteraz - 11 Şubat 2019, 15:54

İnterAz'ın ensonhaber'den aktardığı habere göre, CBS'e çıkıp Kaçıkçı cinayetiyle Veliaht'ın hiçbir ilgisinin olmadığını, sorumlu 11 kişiyi yakaladıklarını ve Suudi yasal sürecine güvenilmesi gerektiğini söyleyen Cubeyr, "Cesedi nerede" sorusunu "Bilmiyoruz" diye yanıtladı.

Suudi Bakan Türkiye'ye yönelik üstü kapalı suçlamalarda da bulundu.

Katiller yakalandı ceset yok

Suudi Bakan Adil El Cubeyr televizyon programında yaptığı açıklamada cinayette parmağı bulunan kişlierin yakalandığı ve yargılama işlemlerinin devam ettiğini belirtirken, cesedin henüz nerede olduğuna dair bir bilgiye de sahip olmadıklarını vurguladı.

"Cemal Kaşıkçı'nın cesedi nerede" sorusunu "Bilmiyoruz" diye yanıtlayan Cubeyr, sonraki cümlelerinde Türkiye'yi suçlayan ifadeler kullandı.

"Türkiye'den kanıtları istedik"

"Bilmiyoruz. Başsavcının bunu ortaya çıkarmaya çalıştığı söyleniyor. Türkiye'den kanıt istedik. Başsavcı kanıt sağlamaları için resmi ve yasal kanallar aracılığıyla Türkiye'den defalarca talepte bulundu. Hala ellerinde olabilecek kanıtları yollamalarını bekliyoruz." diyen Suudi Bakan kanıtların Türkiye tarafından yollanmadığını savundu.