İsrail'den Suriye'ye füze saldırısı: 5 ölü

İsrail’in, Suriye'nin orta kesimindeki Hama kırsalını hedef alan füze saldırısı sonucu 5 kişi hayatını kaybetti 7 Suriyeli yaralandı

İstanbul, , İnteraz - 14 Mayıs 2022, 12:57

Suriye medyası, "Suriye hava savunması, Masyaf hava sahasını hedef alan İsrail'in yoğun hava saldırısına etkili bir şekilde müdahale etti ve çoğunu vurdu" ifadeleriyle haberi duyurdu. 

 

Askeri bir kaynak SANA’ya verdiği demeçte, “Bu akşam 8:20 sularında İsrailli düşman, Banyas’ın batısında Akdeniz yönünden füzelerle orta bölgedeki bazı noktaları hedef alan bir hava saldırısı gerçekleştirdi. Savunma sistemlerimiz saldırgan füzelere karşı koyarak çoğunu düşürdü” sözlerini kullandı. 

 

Kaynak ayrıca, saldırı sonucunda “biri sivil beş kişinin şehit düşmesine, biri çocuk yedi vatandaşın da yaralanması ve bazı maddi hasarlara yol açtığını” ifade etti.

 

Saldırıda fırlatılan füzelerden bazılarının Masyaf bölgesindeki tarım arazileri üzerine düştüğün ve bölge halkına maddi zarar oluşturduğu kaydedildi. El-Bireh bölgesindeki bazı tarım arazilerinde ise saldırı nedeniyle yangın çıktığı öğrenildi. 

 

Saldırının ardından Masyaf'taki Ulusal Hastane Müdürü, "Ambulanslar hastaneye ulaşmaya devam ettiği için ölü ve yaralı sayısı kesin değil" açıklamasında bulundu.